Emici (Toplama) Menfez
Klima havalandırma sistemlerinde emiş devresinde kullanılan aksesuarlardır. Tek sıra kanatlı olarak imal edilirler.
İstendiğinde menfezler arkasına volumetrik damper montajı ile hava ayarı sağlanabilir.
Alüminyum profillerden elektrostatik toz boyalı olarak imal edilir.

Üfleme (Dağıtıcı) Menfez
Klima havalandırma sistemlerinde üfleme devresinde kullanılan aksesuarlardır. Çift sıra kanatlı olarak imal edilir.Dört tarafa üfleme yapabilecek şekilde kanatlar ayarlanabilir.
İstendiğinde menfezler arkasına volumetrik damper montajı ile hava ayarı sağlanabilir.
Alüminyum profillerden elektrostatik toz boyalı olarak imal edilir.

Yuvarlak kanal Menfezi
Klima havalandırma sistemlerinde emiş ve üfleme devresinde kullanılan aksesuarlardır. Emiş devresine tek sıra, üfleme devresinde çift sıra kanatlı olarak imal edilirler.
İstenildiğinde menfezler arkasına volumetrik damper montajı ile hava ayarı sağlanabilir.
Alüminyum Profillerde elektrostatik toz boyalı olarak imal edilir.

Kara Petek Menfez
Klima havalandırma sistemlerinde transfer merkezi olarak kullanılır. Bazı uygulamalarda hem transfer merkezi hemde kontrol kapağı  olarakta kullanılmaktadır. Kontrol kapağı uygulamalarında, menteşeli ve kilitli olarak imal edilmektedir.
İstendiğinde menfezler arkasına volumetrik  damper  montajı ile hava ayarı sağlanabilir.
Dış kasa alüminyum profilden iç aksamlar alüminyum saçtan kare petekli malzemeden imal edilir.

Çift Kasalı Menteşeli Kare Petek Menfez ( Kontrol Kapağı )
Klima havalandırma sistemlerinde hava transferi için kullanılır. Açılır özel menteşeli ve kilitli mekanizması ile aynı zamanda müdahale kapağı olarak ta kullanılır.
İstenildiğinde içine filtre konulabilir.
Hava ayar mekanizması yoktur.
Alüminyum profilden elektrostatik toz boyalı olarak imal edilir.

Liner Menfez
Klima havalandırma sistemlerinde hava transferi için kullanılır. Kapatılan radyatör veya Fan-Coil'lerin emiş veya üfleme taraflarına monte edilirler. Gerektiğinde menfez arkasına hava ayar damperi monte edilebilir. Alüminyum profillerden elektrostatik toz boyalı olarak imal edilir.

Kare Anemostat
Klima ve havalandırma sistemlerinde genellikle üfleme devresinde kullanılan aksesuarlardır. İki, üç ve dört yönde hava üfleme kabiliyetine haizdir. İstendiğinde anemostat arkasına hava ayar damperi montajı ile hava ayarı sağlanabilir. Alüminyum profillerden elektrostatik boyalı olarak imal edilebilir.

Yuvarlak Anemostat
Klima ve havalandırma sistemlerinde genellikle üfleme devresinde kullanılan aksesuarlardır. Her yönde hava üfleme kabiliyetine haizdir. İstenildiğinde anemostat arkasına kelebek damper montajı ile hava ayarı sağlanabilir. Alüminyum malzemeden sıvama yöntemiyle imal edilmiş silindirik parçaların birleştirilmesiyle imal edilmiş olup, elektrostatik boyalıdır.

Gemici Anemostatı
Klima havalandırma sistemlerinde emiş devresinde kullanılan aksesuarlardır. Genellikle ıslak zeminlerde egzost emiş ağızlarında kullanılır. Ön kısmında bulunan silindirik aparatın vida yardımı ile döndürülerek ileri geri hareketiyle hava ayarını sağlar. Alüminyum malzemeden imal olup elektrostatik toz boya ile boyanır.

Dış Hava Panjuru
Gerekli klima santrallerinin gerekse aspiratör ve vantilatörlerin bina dışına  bağlanan ve atmosferlerden emiş veya üfleme yapan hava kanalı ağızlarında kullanılır. Hava ayar mekanizması kullanılmaz, ancak istendiğinde (volumetrik) hava ayar damperi panjur arkasına monte edilebilir. Alüminyum profillerden elektrostatik toz boyalı olarak imal edilir.

Slot Menfez
Klima havalandırma sistemlerinde emiş veya üfleme devresinde kullanılır. Slot menfezler 1-2-3-4 sıralı olarak imal edildiği gibi bu menfezlerin en önemli özelliği peş peşe birbirlerine monte edilerek çizgisel bir görünüm ve rijit hava dağılımının sağlanabilmesidir. Ön panelde bulunan özel polietilen malzemeden kanatçıklar hem hava yönlendirmeye hemde açılıp kapatılarak hava ayarını sağlar. Alüminyum profillerden elektrostatik toz boyalı olarak imal edilir.

Hava Ayar Damperi
Klima havalandırma sistemlerinde emiş ve üfleme devresinde kullanılan aksesuarlardır. Ana kanal ve branşmanlarda hava ayarını sağlamak maksadı ile kullanılır. Manuel kol veya damper motor ile çalışacak şekilde imal edilir. Dış kasa galvanizli sacdan iç kanatlar alüminyum profillerden contalı olarak kullanılır. Mekanizma sistemi PVC dişlilerden oluşmuştur.

Yangın Damperi
Klima havalandırma sistemlerinde emiş devresinde kullanılan aksesuarlardır. Genellikle mahal geçişlerinde ve şaft ayrımlarında kullanılır. 72°C manuel sigortalı veya damper motorlu olarak imal edilir. Galvaniz saçtan imal edilir.